kerk haghorst

Bedienaren in de parochie Sint-Joseph te Haghorst

1946 - 1949 - Johannes W.A. van de Leest, kapelaan van Diessen

Voordat de noodkerk een eigen parochiekerk werd, heeft pastoor Martinus van der Linden er kerkdiensten verzorgd. Het meeste werk werd gedaan door zijn kapelaan, Johannes van de Leest, die te Diessen kapelaan was van 2 september 1946 tot 17 augustus 1949.

1949 - 1964 - Andreas J. Versteijnen, pastoor
Als eerste pastoor werd op 22 juli 1949 Andreas Versteijnen benoemd, geboren te Haaren op 7 april 1913. Hij bleef tot 30 oktober 1964. Uit eigen middelen stichtte hij het pastoorsfonds, waarvoor hij 50.000 gulden beschikbaar stelde. Van een gedeelte van dit geld werd in 1950 de pastorie gebouwd.

1964 - 1972 - Johannes Antonius Jilesen, pastoor
Johannes Antonius Jilesen was de tweede pastoor. Hij bleef tot 1 mei 1972, waarna hij naar Oirschot vertrok. Bij zijn aantreden trof hij een pastorie en een kerkgebouw aan die toe waren aan renovatie en uitbreiding. Onder zijn pastoraat kreeg het voormalige kerkgebouw zijn huidige vorm.

1972 Ė 1973 - Arnoldus van Poorten
Arnoldus van Poorten, een pater van de Orde van Minderbroeders Conventuelen, kwam als voorganger in de parochie op 1 mei 1972. Deze op Haghorst zeer geliefde pater vertrok vanwege heimwee op 1 september 1973.

1973 Ė 1995 - Wilhelmus J.M. JurriŽns, pastoor
Wilhelmus JurriŽns kwam op 21 september 1973 als pastoor naar de Haghorst. Hij overleed op 22 februari 1995. Pastoor JurriŽns ging vaak op huis- en ziekenbezoek bij parochianen en kon lange preken houden. Het teruglopende kerkbezoek was niet alleen aan hem te wijden, de jeugd bleef thuis.

1995 Ė 2002 - Alfons Kraanen, administrator
†Alfons Kraanen, pastoor van de Willibrordusparochie Diessen, was na de dood van pastoor JurriŽns administrator. Hij heeft zich tevergeefs ingezet voor de benoeming van een nieuwe pastoor.

1995 Ė 2009 - Johannes van Olmen, diaken
Johan van Olmen, pas diaken gewijd, kwam op 1 november 1995 naar de Haghorst om de erediensten verzorgen. Hij was een gehuwde diaken die buiten de kerk werkzaam was als ambtenaar bij de gemeente Bladel. Van Olmen organiseerde in 1999 een Romereis, waar veel Haghorstenaren aan hebben deelgenomen.

2009 - 2011 - Leendert Spijkers, administrator,† deken van Dekenaat Oirschot
Nadat de diaken was vertrokken werd deken Spijkers van het dekenaat Oirschot administrator.

2011 -† 2012 - Steven Barberien, administrator, later pastoor
Toen in de Sint Willibrordusparochie van Diessen de jeugdige Steven Barberien als pastoor werd benoemd, werd hij administrator en later pastoor tot aan de oprichting van de fusieparochie H. Norbertus.

Pastorale assistentie
Walther Godijn, een pater ofm en theoloog, woonde van 1973 tot aan zijn dood in 2007 in Haghorst. Al tijdens het pastoraat van JurriŽns is hij geregeld in weekenddiensten voorgegaan. In 2005 nam hij afscheid van de parochie.
Behalve pater Godijn hebben nog andere geestelijken geregeld erediensten in het weekend verzorgd, zoals de trappisten van Koningshoeven tijdens het pastoraat van pastoor Jilesen en de aalmoezeniers uit Oirschot van 2009 tot en met 2011.

Ad Vugs / maart 2020 / Bron: parochieel en bisschoppelijk archief